نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین

Image

برای اولین بار در کشور نمایشگاه صنعت ساختمان با هدف "حفظ حقوق بهره بردار" توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار می گردد

رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان استان قزوین مهندس رضا تاجرباشی در گفتگو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان عنوان نمود: در راستای اهداف مقرر در بند 35 ماده 73 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در نظر دارد، برای اولین بار در کشور با همکاری سایر دستگاه ها و مشارکت کلیه ظرفیت‌های فنی، اجرایی، آموزشی و تولیدی استان از تاریخ 16 الی 19 مهر ماه سال جاری نمایشگاه صنعت ساختمان را در محل نمایشگاه های دائمی استان برگزار نماید که از اهداف اصلی این نمایشگاه می‌توان به حفظ حقوق بهره‌برداران صنعت ساختمان، آشنایی با تکنولوژی‌ها و فناوری‌های نوین ساختمان، آگاهی از استاندارد ها و ضوابط مربوط به ساختمان و در نهایت تسهیل در استفاده کاربران، مهندسان و بهره برداران از خدمات و تولیدات این صنعت می باشد.

ارتقا سطح کیفی ساخت و ساز و حفظ منابع و سرمایه های کشور

مهندس تاجر باشی با بیان تجارب حاصله از موفقیت های کسب شده در سطح کشور توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین از جمله کسب 6 دوره مقام اولی در اجرای مقررات ملی ساختمان در سطح ملی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان سعی بر آن دارد تا با آگاهی دادن و الزام بهره برداران و کاربران به استفاده از مصالح استاندارد، علاوه بر ارتقاء سطح کیفی ساخت و ساز در استان و افزایش عمر مفید ساختمان، مانع از هدر رفت منابع و سرمایه های ملی کشور عزیزمان شود. به همین منظور با مشارکت اداره کل استاندارد استان، کمیته ای تحت عنوان « کمینه ارزیابی » تشکیل شده است تا نسبت به تطبیق ضوابط و مقررات ملی ساختمان و استانداردهای ملی کشور با تولیدات و خدمات متقاضیان اقدام نماید و پس از تایید، به ایشان گواهی معتبر اعطا خواهد شد.

حمایت از تولید کنندگان

وی با اشاره به نام گذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری افزود: با برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان مسیر مناسبی جهت حمایت از تولیدکنندگان و فعالان مرتبط با ساختمان فراهم می گردد. همچنین این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تولید کنندگانی که در این حوزه فعالیت دارند و تا کنون موفق به اخذ نشان استاندارد نشده اند فراهم می نماید تا با معرفی تولیدات و ارزیابی کیفی آن نسبت به اخذ گواهی نامه اقدام نمایند و این امر خود موجب ارتقاء سطح کیفی ساخت و ساز در کشور خواهد بود. 

برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی همزمان با برپایی نمایشگاه

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از شاخص های اصلی این نمایشگاه راپژوهش محور بودن آن برشمرد و گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین علاوه بر به کارگیری تمام توان فنی و تخصصی خود قصد دارد با همکاری پارک علم و فناوری استان با شناسایی واحدهای دانش بنیان و مجهز به فناوری های نوین، امکان برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی، علمی و تخصصی را همزمان با برگزاری نمایشگاه در سه سطح مهندسان، استادکاران و بهره برداران ساختمان برگزار نماید و به شرکت کنندگان گواهی نامه معتبر اعطا نماید.

وی ادامه داد: کمیته آموزش نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور اعضای کمیته آموزش سازمان استان، سازمان فنی و حرفه‌ای استان، اداره کل راه و شهرسازی، دانشگاه بین المللی امام خمینی ( ره )، معاونت آموزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مراکز آموزش عالی استان تشکیل شده است که در آن عناوین دوره و اساتید آن برای مهندسان ( با همکاری اداره کل راه و شهرسازی ) ، بررسی دوره های آموزشی و اجرایی برای استادکاران ( با هماهنگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان ) و همچنین دوره های فرهنگ سازی و آموزشی برای عموم کاربران از قبیل موارد مربوط به زلزله، سبک سازی ساختمان، صرفه جویی در مصرف انرژی، درز انقطاع و . . . که نیاز عمومی کاربران است ( با همکاری معاونت آموزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ) برگزار خواهد شد که این مهم با کمک به ارتقاعء سطح دانش بهره برداران نسبت به موضوعات ساخت و ساز ، زمینه بسیار مناسبی را برای ایجاد و تسهیل در اجرای خدمات مهندسی ، شیوه نامه ها و دستور العمل ها فراهم می نماید.

تاجرباشی در ادامه عنوان کرد: شناسایی مخترعین عرصه ساختمان و حمایت از آن‌ها در معرفی به سرمایه گذاران به منظور شتاب دهی در امر تولید و عرضه به بازار انجام خواهد شد تا برای کاربران امکان استفاده از  تکنولوژی های نوین را نیز مقدور نماییم.

دعوت از بازرگانان بین المللی به منظور هموار نمودن زمینه صادرات

این مسئول اظهار کرد: در این دوره از برگزاری نمایشگاه ، سازمان سعی دارد تا با دعوت از بازرگانان بین المللی علاوه بر اشنایی آن ها با صنعت ساختمان کشور، نحوه ارائه خدمات و چگونگی صدور خدمات مهندسی، بر ارتقاء سطح کیفی نمایشگاه افزوده و آن را از یک رویداد محلی و استانی به یک دستاورد بین المللی تبدیل نماید و در راستای حمایت از تولیدکنندگان زمینه را برای صادرات به کشورهای دیگر فراهم سازد. لذا با مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی استان اقدام به دعوت از هیات های تجاری ترکیه، چین، سوریه، عراق، ازبکستان و . . . شده است.

همکاری تمامی دستگاها و نهادهای مرتبط با صنعت ساختمان بر اساس مصوبه شورای فنی استان

مهندس تاجرباشی با تاکید بر اهمیت امر اطلاع رسانی برگزاری نمایشگاه افزود: علاوه بر مکاتبات سازمان با وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی استاندارد، شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و کلیه نظامات مهندسی کشور، بر اساس مصوبه شورای فنی استان در خصوص همکاری تمامی دستگاه ها و نهادهای ذیربط بر حسب نوع همکاری های تعیین شده، مقرر گردید صدا و سیمای مرکز استان قزوین جهت اطلاع رسانی و پوشش خبری نمایشگاه همکاری نماید. همچنین طی نشست با اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین مقرر شد سازمان زیباسازی شهرداری قزوین فضاهای تبلیغاتی خود را در حد امکان در اختیار نمایشگاه قرار دهد.

در پایان رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: امید است با اتکا به تمام توان سازمانی و دستگاه ها و نهادهای مرتبط استانی بتوانیم این نمایشگاه را به بهترین شکل ممکن برگزار نماییم.

اطلاعات تماس

 آدرس محل برگزاری نمایشگاه:  قزوین، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، جنب سازمان صدا و سیمای مرکز استان، محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قزوین

آدرس دبیرخانه: بلوار شهید بهشتی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، طبقه دوم

 ایمیل: info@qbie.ir

 تلفکس:33359771-028

© Copyright 2019 کلیه حقوق سایت برای نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین محفوظ است.