اخبار

دیدار با مدیر کل سازمان صدا و سیما استان قزوین

pic15.jpg

بسترهای لازم برای فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در زمینه صنعت ساختمان وجود دارد

بسترهای لازم برای فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه خدمات مهندسی به ویژه در ایام برپایی نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین وجود دارد تا شهروندان از حقوق خود در ساختمان ها مطلع شوند.

مدیرکل صدا وسیمای استان قزوین در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان که باحضور اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزارشد در سخنانی از آمادگی برای اطلاع رسانی های لازم در ایام برپایی نمایشگاه خبرداد.

سعید انبارلویی اظهارکرد: از طریق مدل های هنری و برنامه های متوع هنرمندانه بسترهای لازم برای برقراری ارتباط مردم با مسوولان را مهیا می کنیم تا متخصصان بتوانند در حوزه های مختلف برای فرهنگسازی ورود کنند  در این صورت علاوه برآن که اطلاع و آگاهی مردم بیشتر می شود دستگاه های متولی نیز احساس می کنند ارتباط بهتری با جامعه دارند.

او اضافه کرد: ارتباط های تخصصی با مردم باید مستمر باشد تا مردم بدانند چنانچه در زندگی شهری به بنایی نیاز دارند در ساخت آن باید استانداردهایی رعایت کنند و همچنین آگاه شوند در این زمینه چه مسوولیت هایی دارند.

این مسوول خاطر نشان کرد: برای آگاه سازی مردم با مقررات ملی ساختمان باید برنامه های مستمری داشته باشیم تا این مباحث برای مردم شفاف شود. صدا و سیمای مرکز قزوین میتواند با برگزاری برنامه های هنرمندانه میان سازمان نظام مهندسی ساختمان و  مردم ارتباط برقرار کند.

او با بیان این که در اطلاع رسانی برای نمایشگاه با سازمان نظام مهندسی ساختمان همکاری لازم را خوهیم داشت، افزود: در زمینه معرفی توانمندی دانش آموختگان حوزه های مهندسی نیز آمادگی داریم برای رسانه ای کردن نمایشگاه  صنعت ساختمان از ظرفیت شبکه های سراسری استفاده کنیم در این صورت سطح نمایشگاه ارتقاء می یابد و برگزیده بودن سازمان نظام مهندسی ساختمان پررنگ تر دیده می شود.

 در ادامه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین نیز در سخنانی اظهار کرد: مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان و صنعت ساختمان با یکدیگر پیوندی ناگسستنی دارند  ولی انتظار می رود مردم با حقوق خود در ساختمان و  ساخت وساز آشنا شوند.

مجابی گفت: در صنعت ساختمان به طور معمول بهره برداران از خدمات مهندسی برخوردار می شوند ولی از آنجایی که مهندسان تنها با سازندگان ارتباط دارند بهره برداران از خدمات مهندسی مطلع نمی شوند که ما معتقد هستیم ارتباط میان بهره برداران با مهندسان باید پررنگ شود.

 او با اشاره به راه اندازی دفتر ارتباط مردمی برای پاسخگویی به  مردم برای رفع مشکلات خود در حوزه ساختمان خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان بانک اطلاعاتی و متخصصانی داردکه می تواند در حوزه های مختلف پاسخگوی شهروندان باشند.

این مسوول افزود:  سعی ما بر این است تا به صورت رایگان پاسخگوی شهروندان باشیم تا محصول ساختمان به خوبی به شهروندان معرفی شود، البته در این راستا راه اندازی نمایشگاه ساختمان راه هم در دستور کار قراردادیم چراکه تجهیزات و مصالح ساختمانی نقش موثری در کیفیت ساختمان دارند.

 مجابی همچنین ابرازکرد: در ترویج مقررات ملی ساختمان به این موضوع تاکید شده که سازمان های نظام مهندسی ساختمان در استان ها در حوزه نمایشگاهی می توانند ورود پیدا کنند و با برگزاری نمایشگاه های تخصصی می توانند در ترویج استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ایفای نقش کنند تا اثرات کیفی آن برای بهره برداران مشخص شود از این رو سازمان نظام مهندسی ساختمان در مهرماه نمایشگاه تخصصی ساختمان را درقزوین برگزار می کند.

 

pic16.jpg

اطلاعات تماس

 آدرس محل برگزاری نمایشگاه:  قزوین، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، جنب سازمان صدا و سیمای مرکز استان، محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قزوین

آدرس دبیرخانه: بلوار شهید بهشتی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، طبقه دوم

 ایمیل: info@qbie.ir

 تلفکس:33359771-028

© Copyright 2019 کلیه حقوق سایت برای نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین محفوظ است.