اخبار

دومین جلسه شورای هماهنگی نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین

pic8.jpg

در دومین جلسه شورای هماهنگی مورخ 24 / 4 / 1398 ریاست محترم نظام مهندسی استان قزوین دکتر مجابی بیان داشت : در گذشته نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین از سوی افراد غیر مرتبط با حوزه ساخت و ساز برگزار می شد از این رو در نمایشگاه ها اغلب شاهد عرضه محصولات غیر استاندارد ، فاقد کیفیت و به دور از تکنولوژی بودیم .

از آنجا که صنعت ساختمان فرا بخشی است برگزاری نمایشگاه تخصصی آن نیازمند تعامل دستگاه های متولی است از این رو در سازمان نظام مهندسی شورای هماهنگی نمایشگاه با حضور متخصصان تشکیل شده تا کارها به صورت تخصصی و بر مبنای ضوابط و قوانین دنبال شود .در برپایی این نمایشگاه بناست شاخص های ارزیابی کیفی ساختمان در قالب کمیته های مشترک معرفی شود و امیدواریم با برگزاری نمایشگاه بتوانیم اهمیت صنعت ساختمان را در جامعه تبیین کنیم .

مجابی افزود : تحقق حقوق بهره بردار ، معرفی صنعت ساختمان ، معرفی محصولات با کیفیت و تکنولوژی های نوین ، ارتقاء دانش بهره برداران از مهمترین  اهداف برپایی این نمایشگاه است . این مسئول برگزاری میزگرد های تخصصی ، کارگاه های آموزشی ، ایجاد بستر برای انعقاد تفاهم نامه را از برنامه های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد . از انجایی که معرفی محصولات مرغوب و دارای استاندارد از سیاست های مهم این نمایشگاه بوده در این خصوص با اداره کل استاندارد هماهنگی هایی صورت گرفته تا تولید کنندگان دارای محصولات استاندارد در این نمایشگاه حضور پیدا کنند  ، البته درصدد هستیم با ارتقاء سطح کیفی و برند سازی نمایشگاه ، گواهی نامه شرکت در نمایشگاه نیز به مشارکت کنندگان اختصاص یابد .

pic9.jpg

در نمایشگاه صنعت ساختمان از تولیدکنندگان بین المللی نیز دعوت شود

در ادامه این نشست رئیس اتاق بازرگانی ، صنعت ، معدن و تجارت قزوین مهندس مهدی بخشنده در سخنانی با بیان این که در ایران انواع مختلف مصالح ساختمانی تولید می شود ، بازرگانان دیگر کشورها نیز به این موضوع اذعان دارند ، اظهار کرد : متاسفانه با وجود این ظرفیت و توانمندی که در ایران وجود دارد اما در موارد زیادی شاهد واردات این کالاها به کشور هستیم .

ایشان نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین را فرصتی برای برای حمایت از تولید ملی عنوان کرد و افزود : چنانچه به دنبال ان هستیم که این نمایشگاه با دستاورد های خوبی همراه شود باید از بازرگانان بین المللی نیز برای حضور در آن دعوت به عمل آید تا علاوه بر آشنایی آنها با صنعت ساختمان کشور بر سطح کیفی نمایشگاه نیز افزوده شود و نمایشگاه تنها یک رویداد محلی و استانی نباشد لذا ایشان امادگی خود را برای دعوت از هیات های تجاری پاکستان ، سوریه ، عراق ، ازبکستان ، اعلام نمود تا علاوه بر بازدید آنها از نمایشگاه در زمینه همکاری های B.O.T و ارائه خدمات فنی و مهندسی به آنها مذاکراتی داشته باشیم . در حال حاضر در سوریه بستر ساخت 5 هزار پروژه عمرانی مهیا است که ایرانی ها و فعالان صنعت ساختمان می توانند از این بازار بهره بگیرند .

 pic10.jpg

برای شرکت کنندگان در نمایشگاه صنعت ساختمان گواهی نامه معتبر صادر می شود

مهندس رضا تاجرباشی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین در سخنانی اظهار داشت :

به منظور ارتقاء سطح کیفی نمایشگاه و جلوگیری از عرضه کالاهای غیر مرغوب به نمایشگاه با همکاری اداره کل استاندارد برای برگزاری نمایشگاه کمیته ارزیابی تشکیل شده است که با این برنامه ریزی ها به طور حتم تنها واحدهای تولیدی دارای محصولات با کیفیت در نمایشگاه حضور پیدا می کنند .

ایشان از صدور گواهی نامه معتبر از سوی اداره کل استاندارد استان قزوین برای واحدهای متقاضی شرکت در نمایشگاه که در کمیته ارزیابی امتیاز لازم را کسب کنند خبر داد و افزود : در زمینه استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان ، شناسایی واحدهای دانش بنیان و مجهز به فناوری نوین اقداماتی انجام شده است و سعی بر این است در این نمایشگاه علاوه بر معرفی انها به بهره برداران ، درباره چگونگی بهره گیری از آن نیز به بهره برداران آموزش هایی ارائه شود .

pic111.jpg

 

ترویج استفاده از کالاهای استاندارد اهمیت زیادی دارد

در ادامه خانم احمد پور ، نماینده سازمان برنامه ریزی استان در سخنانی با بیان این که استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی استاندارد از رویکردهای مهم استان است و برای این منظور کارگروه مصالح ساختمانی می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند . با توجه به این که موضوع تکنولوژی های نوین صنعت ساختمان ، ساخت و ساز های صنعتی ، جداسازهای لرزه ای امروزه بسیار حائز اهمیت است ، انتظار می رود در نمایشگاه صنعت ساختمان این گونه مباحث فنی با دقت ویژه ای مورد توجه قرار گیرد .

 

pic12.png

 

در این نشست مدیر امور اداری و روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین ساعد معارفی نیز در سخرانی با تاکید بر سرعت بخشی بر کارها و برنامه ریزی هاب دقیق تر برای برگزار نمایشگاهی تخصصی عنوان کرد : از انجایی که این سازمان متولی اصلی صنعت ساختمان است باید در برپایی نمایشگاه دقت ویژه ای داشته باشد تا نمایشگاه به صورت حرفه ای و فنی برگزار شود . این مسئول با بیان این که ارائه آموزش های فنی به بهره برداران ساختمان و فعالان این صنعت از مهم ترین برنامه های جانبی نمایشگاه صنعت ساختمان پیش بینی شده ، خاطر نشان کرد : در گذشته نمایشگاه های ساختمانی زیادی در استان برگزار شده ، ولی با نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان نبوده اما نمایشگاه امسال با محوریت این سازمان است از این رو از سطح کیفی و تخصصی خوبی برخوردار خواهد بود .

 

pic1311.jpg

گفتنی است در این نشست نمایندگانی از دستگاه های اجرایی مختلف دیدگاه های خود را در زمینه برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان مطرح کردند .

 

اطلاعات تماس

 آدرس محل برگزاری نمایشگاه:  قزوین، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، جنب سازمان صدا و سیمای مرکز استان، محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قزوین

آدرس دبیرخانه: بلوار شهید بهشتی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، طبقه دوم

 ایمیل: info@qbie.ir

 تلفکس:33359771-028

© Copyright 2019 کلیه حقوق سایت برای نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین محفوظ است.