اخبار

جلسه مشترک با مدیرکل اداره استاندارد

pic7.jpg

استاندارد؛ از ارکان اصلی نمایشگاه صنعت ساختمان 

به منظور هماهنگی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین نشستی با حضور مدیر کل استاندارد استان صورت پذیرفت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در مهر ماه سال جاری، موضوع استاندارد را از ارکان اصلی نمایشگاه صنعت ساختمان برشمرد و عنوان کرد: به منظور کیفی‌سازی این نمایشگاه یک کمیته ارزیابی تشکیل شده که لازم است در این کمیته نماینده‌ای از اداره استاندارد به منظور بررسی قانونی مدارک استاندارد شرکت‌ها حضور داشته باشد.

مجابی افزود: بازار هدف در این نمایشگاه بهره‌برداران از ساختمان می‌باشند که متاسفانه اشرافیت و دانش لازم در خصوص استاندارد و کیفیت مصالح ساختمانی را ندارند. همچنین با توجه به تبلیغات بسیار اداره استاندارد در استفاده از کالاهای دارای استاندارد، متاسفانه این موضوع در حوزه صنعت ساختمان مشهود نیست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید تصریح کرد: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه حمایت از تولیدکنندگانی است که به موضوع کیفی سازی توجه دارند. بدین منظور سعی شده است با افزایش بازدیدکنندگان و شناسایی آنان ارتباط موثری بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برقرار شود.

این مسئول اظهار کرد: این نمایشگاه از یک پشتوانه علمی برخوردار است و لازم است به  تولیدکنندگان برتر و شرکت کنندگان گواهینامه معتبر ارائه شود.

مدیر کل استاندارد نیز در این نشست عنوان کرد: یکی از الزامات برگزاری نمایشگاه‌ها حضور واحدهایی است که دارای کالاهای استاندارد می‌باشند که لازم است این موضوع در نمایشگاه صنعت ساختمان هم مورد توجه قرار گیرد.

صارمی کیفی سازی مصالح ساختمانی را از دغدغه‌های اداره استاندارد برشمرد و افزود: برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان و دستگاه‌های متولی می‌تواند در کیفی سازی مصالح ساختمانی و لزوم استفاده از مصالح ساختمانی دارای استاندارد موثر باشد و همچنی ترغیبی برای تولیدکنندگان دارای استاندارد باشد.

وی با اشاره به اهمیت حضور کمیته ارزیابی در این نمایشگاه تصریح کرد: حضور کمیته ارزیابی در این نمایشگاه می‌تواند الگویی برای نمایشگاه‌های بعدی باشد بطوری‌که وجود این کمیته ارزیابی در تمام نمایشگاه‌ها نهادینه شود.

این مسئول افزود: موضوع صادرات از جمله مواردی است که پیشنهاد می‌گردد در این نمایشگاه مورد توجه قرار گیرد که این موضوع مشارکت اداره گمرک در این بخش را می‌طلبد.

همچنین صارمی پیشنهاد کرد: تشکیل میزگردهای تخصصی با حضور مسئولین استانداری، اداره استاندارد، سازمان نظام مهندسی ساختمان، صنایع، صادرکنندگان و حتی تولید کنندگان برتر می‌تواند در ارتقاء کیفی نمایشگاه موثر باشد.

مهندس تاجرباشی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه نیز در این نشست تصریح کرد: نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین یک کار پژوهش محور است و در برگزاری آن سعی شده است از شرکت‌های دانش بنیان که از طریق پارک علم و فناوری معرفی خواهند شد دعوت به عمل آید تا با ارتباط بین شرکت‌های دانش بنیان و سرمایه‌گذاران بتوانیم ایده‌های نو را از طریق سرمایه‌گذاران وارد بازار کنیم. همچنین این نمایشگاه می‌تواند تشویقی برای دریافت نشان استاندارد برای واحدهای تولید مصالح ساختمانی دارای کیفیت باشد.

اطلاعات تماس

 آدرس محل برگزاری نمایشگاه:  قزوین، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، جنب سازمان صدا و سیمای مرکز استان، محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قزوین

آدرس دبیرخانه: بلوار شهید بهشتی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، طبقه دوم

 ایمیل: info@qbie.ir

 تلفکس:33359771-028

© Copyright 2019 کلیه حقوق سایت برای نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین محفوظ است.