اخبار

جلسه مشترک با اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی

pic5.jpg

از توجه به صدور خدمات فنی و مهندسی تا جذب گردشگر برای قزوین

به گفته رییس اتاق بازرگانی قزوین، نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین باید انتقال تکنولوژی و صدور خدمات مهندسی به کشورهای همسایه را نیز در دستور کار قرار دهد در این صورت با دستاورد بین المللی نیز همراه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهدی بخشنده در نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین اظهارکرد: رویکرد این نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین باید انتقال تکنولوژی به کشورهای همسایه باشد چراکه انتقال تکنولوژی به همراه انتقال ماشین‌آلات و کالای نیمه آماده خواهد بود که‌این نیز در رونق تولید و ایجاد ارزش افزوده برای کشور بسیار موثر است. همچنین باید این نمایشگاه موضوع صدور خدمات مهندسی را نیز در نظر داشته باشد.

 او در ادامه سخنانش با بیان این‌که در حوزه معماری باید اصالت‌ها حفظ شود، چراکه از طریق توجه به معماری اصیل می‌توانیم جذب گردشگر داشته باشیم؛ تصریح کرد: با ایجاد یک اتاق فکر و رفع برخی نواقص می‌توانیم شهر قزوین را از نظر گردشگری به سطح خوبی ارتقاء دهیم.

این مسئول با تاکید بر این‌که باید قزوین را از این حالت فعلی خارج کنیم و نمای بین‌المللی به آن بدهیم بیان کرد: نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌شوند باید استانداردهای بین‌المللی داشته باشند البته واحدهای تولیدی نیز می‌توانند نگاه‌ها را نسبت به قزوین و معرفی آن به عنوان تولید کننده استاندارد تغییر دهند در این صورت بازارهای بهتری کسب خواهند کرد.

بخشنده با بیان این که سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین می‌تواند در حوزه فعالیت‌های خود نسبت به معرفی پتانسیل‌های قزوین اهتمام داشته باشد، افزود: باید ظرفیت‌هایی که در قزوین وجود دارد شناسایی و سازماندهی شود تا بتوانیم بستر را برای گردشگران و سرمایه گذاران خارجی مهیا کنیم.

او با تاکید بر این که نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین می‌تواند فرصتی برای ورود برخی سرمایه گذاران خارجی باشد تا بتوانیم یک چهره موفقی از قزوین نشان دهیم، عنوان کرد: باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاران خارجی و گردشگران بتوانیم علاوه بر ایجاد رضایتمندی در میان آنها از این قشر نیز به عنوان مبلغ بهره بگیریم.

این مسوول همچنین تاکید کرد: اتاق بازرگانی برای هر گونه همکاری در برگزاری این نمایشگاه با نظام مهندسی ساختمان آمادگی دارد و امیدوارم بتوانیم با همکاری نمایشگاه تخصصی خوبی را برگزار کنیم.

 

نمایشگاه صنعت ساختمان فرصتی برای جذب گردشگر

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین نیز در سخنانی اظهارکرد: مطابق قانون، سازمان نظام مهندسی ساختمان تعهد دارد به منظور ترویج مقررات ملی ساختمان نسبت به برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان اقدام کند. در برگزاری این نمایشگاه نیز دستگاه‌های اجرایی، نهادها و تشکل‌ها می‌توانند ورود پیدا کنند، ما نیز از دیدگاه‌ها و پیشنهادات آن‌ها استفاده خواهیم کرد که در همین راستا اتاق بازرگانی از جمله دستگاه‌هایی است که می‌تواند در برگزاری این نمایشگاه کمک‌ها و حمایت‌های بسیاری داشته باشد.

این مسوول خاطر نشان کرد: در بیشتر نمایشگاه‌های صنعت ساختمان رویکرد متولیان برگزاری نمایشگاه اقتصادی بوده، از سویی دیگر نیز بازدیدکنندگان نمایشگاه با تصور بر اینکه ارگانی بر کار نمایشگاه نظارت و کنترل می‌کند، اعتماد نسبی به استاندارد بودن و قابل اعتماد بودن کالاها، مصالح و یا خدمات ارائه شده در نمایشگاه پیدا می‌کنند که امروز با این نمایشگاه در تلاش هستیم به‌این نگرش‌ها جامه عمل بپوشانیم.

مجابی ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان به استفاده از مصالح دارای استاندارد بسیار تاکید دارد از این رو اجازه نمی دهیم در نمایشگاه مصالح فاقد استاندارد لازم عرضه شود.

این مسوول با بیان این که ظرفیت استان در تولید مصالح ساختمانی بسیار بالاست و برگزاری این نمایشگاه‌های تخصصی با محوریت دستگاه‌های متولی می‌تواند نهادینه شود، افزود: در حاشیه برگزاری نمایشگاه میز خدمت، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی خواهیم داشت.

مجابی افزود: از شاخص‌های کیفی این نمایشگاه وجود کمیته ارزیابی است که علاوه بر کیفی بودن و استاندارد مصالح، موضوع به روز بودن آن را هم مورد توجه قرار داده است.

مهندس سید کاظم مجابی با بیان این‌که باید از این فرصت برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و یا اجلاس‌های بین‌المللی برای جذب گردشگر استفاده کرد، افزود: صنعت گردشگری به یک ارگان و یا نهاد اختصاص پیدا نمی‌کند و رویکردی است که بیشتر دستگاه‌ها باید برمبنای نوع فعالیت خود به آن ورود پیدا کنند و  برای اینکه قزوین در حوزه گردشگری به خوبی معرفی شود نیاز است یک تیم سیاستگذار در این حوزه ورود و با اهتمام ویژه‌ای کارها را دنبال کند.

در نمایشگاه صنعت ساختمان مصالح استاندارد به بهره برداران معرفی می شود

رضا تاجرباشی رییس ستاد برگزاری نمایشگاه، نیز در سخنانی عنوان کرد: از آنجاییکه سازمان نظام مهندسی ساختمان وظیفه دارد مصالح استاندارد و با کیفیت را به کاربرها و مهندسان معرفی کند، هدف اصلی این نمایشگاه نیز تسهیل استفاده کاربرها و مهندسان از مصالح استاندارد است، چرا که استفاده از مصالح استاندارد موجب بالا رفتن عمر ساختمان و جلوگیری از هدر رفت منابع ملی خواهد شد.

او تاکید کرد: در این نمایشگاه سعی داریم تکنولوژی‌های نوین را معرفی کنیم در همین راستا از شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه دعوت کرده‌ایم. همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز از بخش‌های جانبی این نمایشگاه است.

تاجر باشی خاطر نشان کرد: در صدد هستیم با همکاری پارک علم و فناوری، مخترعین حوزه ساختمانی را شناسایی و به سرمایه گذاران برای شتاب دهی تولید معرفی کنیم.

 

اطلاعات تماس

 آدرس محل برگزاری نمایشگاه:  قزوین، انتهای بلوار امام خمینی(ره)، جنب سازمان صدا و سیمای مرکز استان، محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان قزوین

آدرس دبیرخانه: بلوار شهید بهشتی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین، طبقه دوم

 ایمیل: info@qbie.ir

 تلفکس:33359771-028

© Copyright 2019 کلیه حقوق سایت برای نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین محفوظ است.